Mai mulți elevi vor sa cumpere o minge . Dacă fiecare da câte 10 lei,mai trebuie 10 lei,iar dacă dau câte 12 lei rămâne un plus de 10 lei. Câți elevi vor sa cumpere mingea? Cât costa mingea? Câți lei trebuie sa des fiecare elev? * dau 15 puncte *
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!