98kg rosii=784 lei 1kg rosii=784:98=8 lei deci pentru 125 kg va plati 125×8=1000 lei si at fi platit plus 1000-784=216 lei deci va plati 216 lei in plus.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!