La magazin sau adus 1024 kg de mere. In prima zi sa vândut un sfert, a doua zi jumătate din întreaga cantitate, iar a treia zi restul. Știind ca 1 kg de mere costa 3 lei, afla cât sa încasat in fiecare zi.
Va rog frumos am nevoie urgent ☹️
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!