365 împărțit la 25 = 14,6 Verificare: 25kg......365 lei 1 kg.......... 14.6 25/1=365/14.6 Le înmulțește in cruce si iti da 365=365 rezulta ca 14,6 costa un kg
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!