2). Modul 1
fete: 16
baieti: 16x3=48
16+48=64 copii
64:4=16 telescaune
Modul 2
[16+(16x3)]:4=(16+48):4=64:4=16 telescaune
3).
Theodor=250 lei
Andrei=250+86=336 lei
Mihai=(250+336):2=586:2=293 lei Mihai
250+336+293=879 lei au impreuna
4).brazi: 284
molizi: 284-50=234
284x65=18460 lei brazii
234x48=11232 lei molizii
18460+11232=29692 lei a incasat
5).
23x30=690 locuri
175x2=350 adulti
175+350=525 locuri ocupate
690-525=165 locuri neocupate
7).5x25=125 lei a doua jumatate
125+125=250 lei intreaga suma
125:2=62.5 lei/bilet