Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel.Dragos cumpara 2 kg de mere si 5 kg de pere, platind 26 lei.Daria cumpara 6 kg de mere si 7 kg de pere,platind 46 lei.Cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!