Un kilogram de bomboane costa 43,5 lei, iar un kilogram de banane -16 lei.
Au fost procurate cate 2kg de fiecare fel. Cat a costat toata cumparatura? Rezolvati problema prin 2 metode. Va rogggg urgent !!!!!!!!!!!!!!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!