rezolvați vă rog problemele 9 10 11 12 13 14 sau macar o problemă

Rezolvați Vă Rog Problemele 9 10 11 12 13 14 Sau Macar O Problemă class=

Răspuns :

pr 9


14lei ÷ 7 = 2 lei costa o acadea

18lei ÷ 2 = 9 acadele poti cumpara




pr 10


18 lei ÷ 9 = 2 lei un pix

6 lei ÷ 2 = 3 pixuri poti cumpara



pr 11



200 ÷ 4 = 50 piese realizeaza un muncitor

350 ÷ 50 = 7 muncitori ar realiza 350 piese intr.o zi





pr 12



15 km ÷ 3 = 5 ore intr.un km


60 km ÷ 5 =12ore