Răspuns :
8×9 =72(roșii)
7×10=70(castraveți)
3+5=8(lei castraveți si rosiile
7×10=70(castraveți)
3+5=8(lei castraveți si rosiile
9*8=72 kg rosii
7*10=70kg castraveti
daca 1kg de rosii costa 5 lei atunci 72 costa:
72*5=360lei
1kg castraveti=3 lei atunci 70 kg costa:
70*3=210 lei
360+210=670 lei in total
7*10=70kg castraveti
daca 1kg de rosii costa 5 lei atunci 72 costa:
72*5=360lei
1kg castraveti=3 lei atunci 70 kg costa:
70*3=210 lei
360+210=670 lei in total
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!