8 kg de mere si 2 kg de pere costa 20,2 lei . Determinati cat costa un kg de mere si unul de pere stiind ca 8 kg de mere si 4 kg de pere costa 25 lei . Va rog foarte mult este urgent!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!