Răspuns :
50 , 4 : 14 = 3 , 60 => Un kg
3 , 6 x 22 = 79 , 20 lei => 22 kg
3 , 6 x 22 = 79 , 20 lei => 22 kg
14 kg---50,4 lei
22 kg-----x
x=22*50,4 :14 = 22*3,6=79,20 lei
si ai si pretul/kg 3,60 lei/kg, in paranteza fiind spus.
22 kg-----x
x=22*50,4 :14 = 22*3,6=79,20 lei
si ai si pretul/kg 3,60 lei/kg, in paranteza fiind spus.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!