Răspuns :
3 kg...6.3
1 kg...x
7 kg..7x
(6.3:3)*7=14.7 lei costa 7 kg
Succes!
1 kg...x
7 kg..7x
(6.3:3)*7=14.7 lei costa 7 kg
Succes!
3kg mere..........6,3 lei
7kg mere............x lei
x=(7x6,3):3= 44,1:3=14,7 lei
7kg de mere costa 14,7 lei
7kg mere............x lei
x=(7x6,3):3= 44,1:3=14,7 lei
7kg de mere costa 14,7 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!