Răspuns :
3 , 25 kg .......13 , 65 lei
5 kg ......x lei
x = 5 × 13 , 65 / 3 , 25 = 21 lei
5 kg ......x lei
x = 5 × 13 , 65 / 3 , 25 = 21 lei
13,65:3,5=3.9 lei per kg
5*3.90=19.50 lei costa 5 kg
5*3.90=19.50 lei costa 5 kg
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!