In trei zile s-au vândut 12,56 kg, 41,275 kg si 29,11 kg de cafea. Un kilogram de cafea costa 10 lei. Calculați in doua moduri, suma incasata. Dau coroana. Va rog!!!!

Răspuns :

Primul mod:(12,56+41,275+29,11)×10=82,945×10=829,45 lei
Al doilea mod:12,56×10=125,6
41,275×10=412,75
29,11×10=291,1
125,6+412,75+291,1=538,35+291,1=829,45 lei