Răspuns :
36,75:3,5=367,5:35=10,5 lei pe kg
36,75 lei : 3,5 = 367,5 : 35 = 10,5
35
==
17
00 R: 1 kg de mere costa 10,5 lei
===
175
175
====
-
35
==
17
00 R: 1 kg de mere costa 10,5 lei
===
175
175
====
-
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!