Un iaurt costa 2 lei și 25 de bani. Eugen și Mihaela consuma zilnic câte un iaurt. Mama lor cumpăra atâtea iaurturi cât sa le ajungă 5 zile. Ce suma trebuie sa plătească? Găsește 3 variante pentru a plăti cu monede și bancnote.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!