Va rog frumos ma puteti ajuta cu o problema la matematică?Întrebarea problemei este:Eu va dau 100 de lei iar voi trebuie să îmi cumpărați 100 de oua:de gaina,rata si gasca.
Oul de gaina costa 50 de bani
Oul de rata 3 lei
Oul de gasca 5 lei
Deci trebuie să îmi luati 100 de ouă,cu o sută se lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!