Răspuns :
Câți lei costă un kg de cireșe?
42 : 6 = 7
Câți lei costă 9 kg de cireșe?
7 × 9 = 63
42 : 6 = 7
Câți lei costă 9 kg de cireșe?
7 × 9 = 63
Rezolvare
1. Cat costa un kg de cirese?
[tex]42 \div 6 = 7[/tex]
2. Cati lei costa 9 kg de cirese?
[tex]7 \times 9 = 63[/tex]
Sper ca te-am ajutat...
1. Cat costa un kg de cirese?
[tex]42 \div 6 = 7[/tex]
2. Cati lei costa 9 kg de cirese?
[tex]7 \times 9 = 63[/tex]
Sper ca te-am ajutat...
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!