Răspuns :
3kg×2lei=6lei(mere)
2kg×6lei=12lei(struguri)
3kg×5lei=15lei (piersici)
2kg×4lei=8lei(caise)
6 lei+12 lei+15 lei+8 lei=41 lei(total)
50lei-41lei=9lei(rest print de mama)
2kg×6lei=12lei(struguri)
3kg×5lei=15lei (piersici)
2kg×4lei=8lei(caise)
6 lei+12 lei+15 lei+8 lei=41 lei(total)
50lei-41lei=9lei(rest print de mama)
3×2=6 lei mere
2×6=12lei struguri
5x3=15ei piersici
2×4=8lei caise
6+12+15+8=41 lei. rest 50-41=9
2×6=12lei struguri
5x3=15ei piersici
2×4=8lei caise
6+12+15+8=41 lei. rest 50-41=9
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!