Răspuns :
Patru kg de mere costă 12 lei . Două kg de mere de același fel costă 6 lei
12 : 4 = 3 lei costă un kg de mere
2 × 3 = 6 lei costă două kg de mere
2 × 3 = 6 lei costă două kg de mere
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!