Ana vrea să cumpere 4 prăjituri,dar îi mai trebuie un leu.Dacă ar cumpăra numai 3 prăjituri,i-ar rămane rest 3 lei. Câți lei are Ana și cât costă o prăjitură?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!