Răspuns :
15,5kg------55,18lei
2,3kg---------xlei
x=2,3*55,18/15,5
x=8,188lei.
Bafta!
2,3kg---------xlei
x=2,3*55,18/15,5
x=8,188lei.
Bafta!
55,18 lei : 15,5 kg = 3,56 lei costa 1 kg de fructe
2,3 kg × 3,56 lei = 8,188 lei costa 2,3 kg de fructe
2,3 kg × 3,56 lei = 8,188 lei costa 2,3 kg de fructe
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!