Theraflu Extra Raceala si Gripa
Nu luati "Theraflu Extra Raceala si Gripa" daca
- Sunteti alergic la paracetamol, fenilefrina, feniramina sau la oricare din excipienti.
- Suferiti de boli de inima severe
- Suferiti de hipertiroidism
Contine paracetamol.Nu luati impreuna cu alte medicamente care contin paracetamol.Daca se depaseste doza maxima pe zi de paracetamol, pot sa apara leziuni ale ficatului.
Nu depasiti doza recomandata.
A nu se administra copiilor sub 12 ani