creaeaza si rezolva probleme dupa tabele .Portmoneu...4bucati pretul 58 lei costu...?.Geanta...8bucati pretul ...?costul 760lei.Penar...?pretul 20lei costul 300lei

Răspuns :

1 portmoneu=14, 5 lei
1 geantă=95 lei
15 penare =300 lei
asa am înțeles eu problema
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!


RO Lesson: Alte intrebari