Răspuns :
3 kg ......... 12 lei
8 kg ......... x lei
x=(8×12)/3=32 lei.
8 kg ......... x lei
x=(8×12)/3=32 lei.
12:3=4lei 1 kg mere 8×4=32 lei 8 kg mere
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!