7 kg de vișine costă 35 lei Cât costă 5 kg de vișine de aceeași calitate
VĂ ROG RĂSPUNDEȚI REPEDE


Răspuns :

7kg costa 35lei
1kg=5 lei
5kg=?
5×5=25
5kg=25lei

Sper că te-am ajutat! Coroană??
daca 7 gk inseamna 35 de lei atunci un kg este 5 lei si 5 kg sunt 25 de lei