37-18-2=17kg (restul de caise ramase pt vânzare) 14x17=238lei ( obținuți din vânzarea caiselor) 18:2=9kg zahar (a consumat pt gem) 13x9=117 lei (a costat zaharul)
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!