Răspuns :
1kg piersici=36:6=6 lei
1kg mere=36:9=4 lei
Plan
1) Cati lei costa 1 kg de piersici ?
36 : 6 = 6 lei costa 1 kg de piersici
2 ) Cati lei costa 1 kg de mere ?
36 : 9 = 4 lei costa 1 kg de mere
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!