Un elev a cumparat 5 pixuri si 3 creioane platind in total 72 de lei .cat costa un pix si cat costa creion daca puxul e de 3 ori mai scump de cat creionul?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!