Răspuns :
12÷3=4lei costa un kg.de cartofi
7kg×4=28 lei
7kg×4=28 lei
1 kg de cartofi=12/3=4
7kg de cartofi=4*7=28
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!