Răspuns :
1 kg=3 RON
8 kg=8·3=24 RON
1 kg =4 RON
24:4=6 kg
8 kg=8·3=24 RON
1 kg =4 RON
24:4=6 kg
3x8=24 lei cheltuieste pe 8 kg prune daca acestea ar costa 3 RON
24:4=6 kg de prune poate cumpara daca acestea ar costa 4 RON
Coroana?<3
24:4=6 kg de prune poate cumpara daca acestea ar costa 4 RON
Coroana?<3
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!