Răspuns :
12:3=4 lei ( costa 1 kg mere )
9×4=36 lei ( vor costa 9 kg mere )
9×4=36 lei ( vor costa 9 kg mere )
3 kg mere.....12 lei
9 kg mere....? lei
12:3=4 lei costă 1 kg de mere
9×4=36 lei costă 9 kg de mere
Sper că te-am ajutat!
9 kg mere....? lei
12:3=4 lei costă 1 kg de mere
9×4=36 lei costă 9 kg de mere
Sper că te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!