Răspuns :
14:7=2 lei ( costa 1 kg de mere )
2×10=20 lei ( costa 10 kg mere )
2×10=20 lei ( costa 10 kg mere )
14÷7=2 ron 1 kg
2×10=20ron 10 kg
2×10=20ron 10 kg
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!