1.dacă pentru trei kg de banane sau plătit 24 lei atunci pentru 14 kg de banane de aceeași calitate se vor plăti.....lei?
2.Radu are 15 lei mai puțin decât Ana iar Mihai are de două ori mai multe decât Radu dacă. Mihai are 40 lei atunci Ana are .
Cu explicati
Dau coroana