La un magazin sunt 1024kg de mere. Imprima zi sa vândut un sfert a doua zi jumatate din întreaga cantitate iar a treia zi restul. Stiind ca un kg de mere costa 3 lei afla cat sa incasat in fiecare zi,. Va rog ajutatima sa o rezolv si va ajut si eu pe voi!!!! Imi trebuie azi!!! Ajutor!!!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!