Dina a cumparat 3,5 kg de mere si 2kg de rosii , platind, in total 24 de lei.
Luca a cumparat 7 kg de mere si 1,5 kg de rosi platind in total 35,5. Cat costa 1 kg de rosii respectiv 1 kg de mere?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!