Elena cumpara 7,5 kg de morcovi si varză pentru care plătește 9 ,95 lei.Daca un kg de morcovi costă 1 ,50 lei, iar un kg de varza costă 1 ,25 lei, atunci câte kg de morcovi cumpără Elena
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!