o gospodina cumpara 7kg de mere si 9 kg de prune achitând 55lei. Alta gospodina cumpara 7 kg de mere si 4 de prune si plătește 40 de lei. Cat costa 1kg de mere? Dar 1 kg de prune?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!