Alexandru cumpără trei napolitane două sticle de suc patru pungi de alune si ciocolata știind că o napolitană costă 2 RON o sticlă de suc costă 5 RON o pungă de alune a 3 RON iar o ciocolata 4 RON Aflați cât a cheltuit Alexandru pentru tot ce a cumpărat
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!