Răspuns :
Daca știm cat costa 15 kg de zahăr putem afla cat costa un kg :
315:15=21 lei (un kg de zahăr)
Acum putem afla cat costa 27 kg :
21 lei x 27 kg =567 lei (27 kg de zahar)
Succes la scoala!
315:15=21 lei (un kg de zahăr)
Acum putem afla cat costa 27 kg :
21 lei x 27 kg =567 lei (27 kg de zahar)
Succes la scoala!
Poza conține Rezolvarea

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de asistență, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne-ar onora, așa că nu uitați să ne adăugați la favorite!